Základný zavlažovací systém

Tento systém môžme nazvať aj jednoduchým. Používa sa vtedy, keď je zavlažovaná plocha malá – stačí jedna zavlažovacia vetva resp. chceme zautomatizovať zavlažovanie len nejakej konkrétnej časti záhrady – napr. pred-záhradku. V podstate ide o zjednodušenú verziu profesionálneho systému, ktorú odporúčame tým, ktorí by AZS vyskúšali, ale  nechcú investovať do profesionálneho systému pokým sa nepresvedčia o výhodách AZS.

  • hadicový zavlažovací systém

Základom tohto systému je časovač, ktorý sa na jednom konci pripojí na potrubný rozvod vody a na druhý koniec sa pripojí hadica s nadzemným rozstrekovačom alebo kvapková hadica s kvapkovačmi. Pozrite si toto video, aby ste si urobili predstavu.

http://www.youtube.com/watch?v=ktGdeXWEMA0&feature=player_detailpage   Príslušenstvo tvorí: – riadiaca jednotka (mechanická resp. batériová digitálna)   Mechanical Hose Faucet Timer

Mechanická časovač pracujúci bez bateriek na princípu časovača vajíčok (natiahneš na požadovanú dobu závlahy a zavlažovanie sa automaticky po uplynutí nastaveného času ukončí) Nevýhodou je, že nie je možné nastaviť opakovanie. Pre každé spustenie treba opätovne nastaviť čas zavlažovania.

  431693.jpg Digitálna ovládacia jednotka AMICO na 3/4″ kohútik. Je to batériová jednotka na 9 V s týždenným programom. Možnosti nastavenia – 4 štartovacie časy, týždenný program, dĺžka závlahy od 1 min do 12 hodín, voľba závlahových dní, možnosť manuálneho spustenia, indikácia vybitej batérie. Jednoduchá inštalácia a programovanie. Vstup 3/4 vnútorný závit, výstup 3/4 vonkajší závit. Obsahuje filter proti nečistotám.

2-Dial Digital Hose Faucet Timer

Orbit Sunmate – 62 eur s DPH

Digitálna batériová riadiaca jednotka od Orbitu umožňuje nastaviť čas zavlažovania a následné opakovanie v intervele (raz, každé 2,4,8, 12 hodín, denne, obdeň, tretí deň, štvrtý, raz za týždeň) pričom dĺžka doby zavlažovania je  2,5,10,15,30,90 až 120 minúť. Pripojenie je 3/4 a je napájaná 3ks AA baterkami.

431691.jpg

Batériová ovládacia jednotka HUNTER NODE – 100 vrátanie cievky 9 V DC, pre ovládanie 1 sekcie. Možnosť 9 zavlažovacích cyklov za deň, nastavenie dĺžky závlahy od 1 min. do 4 hod., možnosť manuálneho ovládania ON, OFF. Je možné ho pripojiť k ľubovolnému elektromagnetickému ventilu Hunter, taktiež možné pripojiť ľubovolný typ čidla (zrážkové, veterné, teplotné) 7 – denný závlahový kalendár s dennou voľbou alebo interval 1 až 31 dní s možnosťou prestávky 1 – 7dní.

43050102.jpg

Riadiaca jednotka RAIN BIRD WP1 – 1 sekcia – batériová – vodotesná jednotka pre závlahy obytných domov a verejných priestranstiev, kde nie je elektrická energia. Napájaná je 2 x 9 V batériou. 5 tlačidlová klávesnica. Možnosť namontovať čidlo zrážok. Pracuje s 9 V cievkami. 2 nezávislé programy. 8 štartovacích časov na program. 365 dňový kalendár. Doba závlahy: 1 min – 4 h v minútových intervaloch. Kompatibilná s 9V elektroventilmi RainBird

Cena 135 eur s dph už s aj s elektroventilom

Nadzemný úderový rozstrekovač

– Vonkajší ventil ¾“ – Profi prevedenie – Nastaviteľný dostrek 10 – 15 m – Spotreba vody 13-45 l/min – Tlak vody 2-5 barov – 2 trysky 4,8mm a 2,4mm na jednom rozstrekovači – Nerezové prevedenie sediel a pružín


– Vonkajší ventil ½“ – Nastaviteľný dostrek 5 – 10 m – Spotreba vody 5 – 12 l/min – Tlak vody 2,5 – 4,5 barov


– plastový vozí – bodec pre nadzemný rozstrekovač – Horný vonkajší závit ¾“ – Spodná prípojka na hadicu ¾“ – Kovové prevedenie (žiarové zinkovanie) – Stredná zvislá časť stojanu je teleskopická – Výška stojanu v rozloženom stave: 100 cm – Dĺžka nohy: 80 cm – Dĺžka zvislej trubky: 50 cm – teleskopický stojan

Comments are closed.