FAQ – otázky a odpovede

 K odpovediam ohľadne automatizovaného zavlažovacieho systému sa dostanete po kliknutí na otázku. Opätovným kliknutím odpoveď schováte.

Záhradkári veľmi dobre vedia, že správne zavlažovanie počas sezóny je jedným z hlavných predpokladov dobrej úrody. Ak máte po krk večne zamotaných hadíc a dolámaných kvetov a až po zem vyťahané ruky od vedier s vodou, je načase uvažovať nad automatickým zavlažovacím systémom.

Cena sa odvíja od veľkosti AZS a náročnosti jeho osadenia. Ceny jednotlivých komponentov sú dostupné na základe dopytu a predbežnú kalkuláciu prác si je možné tiež spočítať prostredníctvom vyplnenia kalkulačnej tabuľky.

Je množstvo výhod, medzi hlavné patrí úspora ľudskej práce, rovnomerná závlaha, úspora vody a hlavne môžte ísť bezstarostne na dovolenku a nemusíte hľadať kto sa Vám postará o Vašu záhradu.
Medzi hlavné zdroje vody patrí verejný vodovod alebo studňa s čerpadlom. Samozrejme možno použiť retenčnú nádrž avšak s dostatočnou kapacitou, aby pokryla výkyvy potreby a prísunu vody.

Je niekoľko uznávaných výrobcov zavlažovacích systémov. Menovite Hunter, Rain Bird, Gardena.

Ako sa to vezme. V prípade objednania nášho zavlažovacieho systému máte zľavu 50% a ak si objednáte aj montáž, potom je zadarmo.

Údržba AZS by sa mala robiť pred začatím a po skončení sezóny. To je minimum.

Vo všeobecnosti skoro ráno alebo podvečer. Niektoré plodiny však nemajú radi zavlažovanie na noc.

Požiadavky na zdroj vody súvisia s veľkosťou záhrady a potrebou flóry. Vo všeobecnosti je potrebný zdroj o výkone cca 40-60 l/m.

Pokiaľ by ste mali vodu bez nečistôt, tak nie. V našich podmienkach sa však filter jednoznačne odporúča osadiť hneď za hlavným uzáverom. Dokonca samotné rozstrekovače majú vlastný mini filter – sitko.

Z akých komponentov pozostáva AZS?

Komponenty AZS sú popísane podrobnejšie tu:

Comments are closed.